Witamy w niezależnym psarskim serwisie ;)

Strona którą właśnie odwiedzasz opisuje w sposób nieszablonowy naszą piękną miejscowość zlokalizowaną w sercu województwa śląskiego. Znajdziesz tutaj historię Psar, bardzo szczegółowy opis wartości przyrodniczych oraz krajobrazowych całej gminy Psary jak również wiele innych informacji, dużo zdjęć, artykułów, gminnego sportu, szeroko pojętej kultury zawsze związane z Naszą miejscowością...no, prawie zawsze ;)

Serwis działa dla Was od 2005 roku, nie jest komercyjny i nie jest też w żaden sposób zależny od polityki, władzy, samorządu itp.
Jeśli masz pomysł, zdjęcie, artykuł, cokolwiek... napisz szukamy osób do współtworzenia serwisu

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do częstych odwiedzin serwisu i profilu Facebook / Przemek Skrzypiec - redaktor serwisu
Psary - co takiego od ponad 20 lat śmierdzi w psarskim PRODLE?

Przyzwyczailiśmy się chyba, bo przez ponad 20 lat nikt głośno nie powiedział dlaczego źródełko w Psarach zwane potocznie "PRODŁEM" śmierdzi najzwyczajniejszym w świecie SZAMBEM.

Tak - to jest to samo popularne "PRODŁO" przy ulicy Wiejskiej obok przystanku autobusowego z którego już chyba tysiące ludzi pobiera okresowo wodę do picia, w tym i bardzo licznie mieszkańcy Psar, którzy wydają się problemu nie zauważać. W sumie i po co jak baniak napełnią czysta wodą a syf leci dopiero 2 metry dalej - pod ulicą gdzie nic nie widać? Film nakręcony w okresie w którym nie było opadów deszczu od kilku dni. Skąd płynie więc brudna bo aż niebieska, śmierdząca szambem woda z rur pod ulicą? Ze studzienek burzowych które od kilku dni są suche jak pieprz?

Temat pozostawiamy bez komentarza, nawet nie wiemy kto powinien się wstydzić najprawdopodobniej nielegalnie podłączonego do rzeki Psarki odpływu z szamba ale mamy nadzieje że obejrzy ten filmik i pomyśli że jeśli ponad 20 lat (tyle ja pamiętam) zatruwa ta rzeczkę to może pora skończyć skoro teraz tak bardzo chcemy mieszkać w czystym środowisku?

komentarze [1]